IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

Share
 

 #1 {09.04.16}

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Raelyn

Raelyn
Obywatel


Liczba postów : 140

Join date : 14/02/2016


#1 {09.04.16} Empty
PisanieTemat: #1 {09.04.16}   #1 {09.04.16} EmptySob Kwi 09, 2016 7:35 pm

Pierwsze oficjalne ogłoszenie!

Wiecie, że jutro będzie czwarta niedziela od otwarcia Dovenest? Tak nam się fajnie tu żyje, chociaż ostatnio jakby... mniej. No właśnie, o tym też chcę pomówić.

Najpierw trochę statystyk może?

Nowych graczy: 12
Nowych użytkowników: 26
Rozkład grup:

    * Mieszkańcy - 4
    * Złodzieje - 5
    * Policja - 3
    * Elita - 3

Usuniętych użytkowników: 4
Zagrożonych usunięciem: 5
Najwięcej postów:

    * Raelyn - 133
    * Daehan - 100
    * Pride - 96
    * Vivid/Wallace - 73
    * Jael - 70


Jak tylko wejdziecie w ten link to widać, jaka kolosalna jest różnica. Ale proszę się tym nie kierować, bowiem mogę śmiało powiedzieć, że niektórzy są aktywni na cebe i systematycznie wchodzą. To, co mnie najbardziej załamuje, to fakt, że odbyło się w przeciągu tego miesiąca odbyło się 5 sesji fabularnych. Cieszę się, że w ogóle się odbyły, ale większość z nich trwała jakieś dwa tygodnie?
Ludzie, forum żyje głównie fabułami. Jeżeli mamy organizować w przyszłości jakiekolwiek większe wydarzenia fabularne, które opierałyby się na aktualnej sytuacji w mieście, to trzeba chodzić na fabuły. Ja rozumiem, że szkoła i praca mogą być przeszkodą, ale nawet ten jeden post na parę dni się nada. Wiem, że w tym momencie nie jestem lepsza, ale zamierzam się poprawić. I byłoby miło, gdybym widziała jakieś efekty tego mojego wołania.
Jeśli zaś chodzi o miejsca fabularne – ogłaszam „promocję”. Można zdobyć aż 20pkt na zrobieniu lokacji. Jak? Wystarczy takową założyć. Jeden nowy temat to jeden punkt. Żeby jednak nie było tak łatwo – mieszkania się nie liczą!

Skoro już o fabule mowa, odbyło się już jedno wydarzenie fabularne! Dziękujemy za uczestnictwo! Mamy nadzieję, że się podobało. Swoje odczucia możecie oczywiście zostawić pod tym postem – tak samo jak uwagi, propozycje czy nawet swoje pomysły. Przypominamy o tym, że już się odbywają zapisy na kolejne wydarzenie, do którego potrzebne nam są Koty i Lisy!

Mam zaszczyt ogłosić, że do ekipy Dove dołączyli Daehan i Minghao. Będą zajmowali się sprawami związanymi z Kartami Postaci i ich terminowością, bo jak zapewne da się zauważyć, coś nam może umykać. Jak również pojawia się na polu gry Wang, czyli Dae w wersji mistrzowskiej. Obecnie na okresie próbnym, więc dajcie szansę! Przypominam, że zgodnie z zasadami to użytkownicy dają ocenę MG na stażu.

No, a teraz najprzyjemniejsza część. Mam dzisiaj imieniny, a że jednak jestem miłą duszyczką, to każdy zalogowany w ciągu tego weekendu otrzymuje ode mnie 5pkt reputacji. Należy je wpisać z komentarzem „Prezent Imieninowy”. Przysługuje ono jednemu kontu, a osoby bez KP muszą w przeciągu pięciu dni ją skończyć, by punkciki otrzymać.

Z zarządzeń to jeszcze mamy informację, że planowana jest zmiana wyglądu forum. Spokojnie, nie stanie się to jutro, bardziej za tydzień, może dwa. Prace dopiero się zaczynają! Dodatkowo wprowadzone zostaną informatory dla MG, żeby każdy mógł określić preferencje działania.

A teraz mam jedno pytanie: co sądzicie o uruchomieniu swego rodzaju sekcji z portalami społecznościowymi?  Mowa tutaj o takim forumowym odpowiedniku facebooka, może jakieś forum dyskusyjne, coś w ten deseń. Czekamy na opinię i propozycje. Brak takowych sprawia, że temat nie zostaje rozwinięty, ale i nie odrzucony. Dlatego bardzo prosimy o opinie pod tematem!

No, poględziłam. Teraz czekam na Was. Aha, obiecuję, że orędzia będą się pojawiać częściej.
Dziękuję za uwagę!
Cała załoga Dovenest.
Powrót do góry Go down
Pride

Pride
Żółtodziób


Liczba postów : 117

Join date : 14/03/2016


#1 {09.04.16} Empty
PisanieTemat: Re: #1 {09.04.16}   #1 {09.04.16} EmptyNie Kwi 10, 2016 9:19 am

Miesięcznica!!! OTAK

No to ten. lD

Już spotkałam takich śmieszków, którzy potrafili rok siedzieć na forum bez KP i rozpoczęcia fabuły - tylko czasem, ale bardzo rzadko, pisząc w zabawach forumowych, za to regularnie uczestnicząc na CB. Naprawdę, takich trzeba od razu usuwać, chyba, że zdążą poprosić wyższe władzy o dłuższy termin, bo skończy się jak w tym przypadku powyżej i nic z tej osoby nie będzie, tylko większy korek na CB. lD W regulaminie, z tego co pamiętam, widocznie jest napisany termin na zrobienie i wklejenie KP, a jeśli coś im wypadnie i tak dalej, to co za problem napisać do jakiegoś adminka?

Generalnie, mi ostatnia misja bardzo się podobała i jestem z niej zadowolona, bowiem była fajna, krótka, konkretna i dostosowana do poziomu, czego chcieć więcej? Dobre są takie grupowe misje fabularne krótkie i eventy, bo dzięki nim możemy poznać inne postacie, a nie jedynie poznawać się w relacjach i fabule. Nie musimy czekać milion lat, żeby obie osoby były wolne i fajnie to rozegrać, więc ogólnie, misje są na plus. Moją jedyną uwagą jest to, żeby był trzymany pewien okres czasowy między misjami, bo ludzie nie zdążą skończyć swoich fabuł już nie mówiąc o rozegraniu. Wiem, nie wszyscy muszą się zapisywać na każdą... ale ja chcę. :c

Gratulacje Ming i Dae. <3

Informatory to bardzo dobry pomysł, tylko lepiej zaznaczyć, że uzupełnienie obowiązkowe, bo... tutaj nawiązując do pomysłu fejsa... Nie wiem, czy to jest dobry pomysł, skoro duża część forum nie ma pozakładanych relacji, telefonów, a lisy Notatek Organizacyjnych - nie wspominając już o w miarę regularnym aktualizowaniu, a mieliby zakładać fejsbuczki? Uważam, że to fajny pomysł, ale - szczerze? Na forach był to jeden z moich ulubionych tematów do zaniedbania.


Moje uwagi:
- Fajnie byłoby, gdyby w profilu było miejsce na wklejenie linków do tematów wyżej wymienionych, bo to dla osób, które lubią aktualizować sobie takie rzeczy, może być spore ułatwienie.
- Zmotywowałabym jakoś Lisy do aktualizowania i zakładania teczek organizacji, w końcu to jest organizacja i każdy człowiek musi uzupełniać teczkę, bo wtedy zabawa fabularna może być o wiele ciekawsza. Podobnie z tematami relacje, które pomagają stworzyć inne i porobić intrygi oraz telefony, które również można ciekawie wykorzystać, a nie, że ludzie będą sobie pisać bez szyfrów o dilerce, czy napaści na wielkie organizacje bez możliwych konsekwencji, no litości.
Ale też nie przesadzajmy.
- Może razić nieco ten system reputacji, bo o ile ja czasem lubię pobawić się w zdobywanie fejmu, o tyle niektórzy od razu chcą być Bogami lub ich prawymi rękami, więc razić może w szczególności spore przepaście między kolejnymi tytułami, bo jeśli spojrzeć na to, że trzeba zrobić pięć misji na maksa w fazie początkowej, żeby dopiero awansować (w końcu nie ma możliwości zabrania średnich i trudnych na poziomie amatora, a misje pozafabularne się ciooongooom, co akurat mi nie przeszkadza), ew. cztery misje, jeśli uczestniczy się w życiu forum i ma się z tego jakieś profity, plus fabuły międzyczasie... No to może być dla niektórych zniechęcające. Może pozwolić brać łatwe i średnie? Zmniejszyć te przepaście? Albo dać mniejsze przepaście na początku, a z wagą tytułu je zwiększać.
- Boże drogi, już jest tyle tych tematów, tutaj relacje, telefony blah blah, tam ścigani, tam można być konfidentem... xD Dla ułatwienia, może zrobić jakiś spis tematów przydatnych użytkownikowi, żeby każdy był ich był świadom. Tablica Miasta to świetny pomysł, serio, ale tonie wśród innych i gdybym czasem bezmyślnie nie gapiła się w monitor, mógłby mi nawet umknąć. " ALE TO JA.

Dziękuję za uwagę i miłego dnia życzę.
Powrót do góry Go down
Raelyn

Raelyn
Obywatel


Liczba postów : 140

Join date : 14/02/2016


#1 {09.04.16} Empty
PisanieTemat: Re: #1 {09.04.16}   #1 {09.04.16} EmptyNie Kwi 10, 2016 10:01 am

Obecnie problem z ludźmi bez KP jest rozwiązywany (czyt, dajemy ultimatum, a potem usuwamy). Niektórych zatrzymałam, bo faktycznie napisali o przedłużenie czasu, tyle że... no, nie wywiązali się z przedłużenia.

Bardzo się cieszę, że misja się podobała :3. Będę na przyszłość wiedziała, jak takową poprowadzić, bo niestety cierpię na lanie wody. Ale postaram się z całych sił, aby moje wydarzenia były także satysfakcjonujące. Co do zapisów na drugą misję, uruchomiłyśmy je tylko dlatego, że był zastój i uznałyśmy to za dobry pomysł na rozruszanie towarzystwa. W normalnych warunkach będą się one odbywać na pewno z większą przerwą (tj. minimum dwutygodniową).

Informatory na pewno będą obowiązkowe i prawdopodobnie zrobię tak, że zostaną dołączone do reputacji i wtedy cały dział od razu zmienimy na "Informatory" zamiast "Reputacji". Co do fejsa, pomysł kiedyś w obrębie administracji się narodził i postanowiłam zapytać użytkowników o zdanie. Ja osobiście mam neutralny do tego stosunek. Z jednej strony jest to jeszcze większe odwzorowanie tego, jak działa to w rzeczywistości, ale z drugiej strony, tak jak mówisz, jest to jeszcze większy bałagan i olewanie tego wszystkiego.

Pozwolę sobie punktami odpowiedzieć xD.
- Będzie to wprowadzone. Na 100%.
- Zmotywować do uzupełniania trzeba nie tylko Lisy, ale wszystkich. Co prawda niby jest napisane, że nieobowiązkowe, ale zastanawiam się nad zniesieniem tego. Jak również nad nieco zmodyfikowaniem regulaminu, żeby właśnie przypomnieć, że trzeba postępować z rozwagą.
- My liczymy na aktywność. Poza tym, prawdopodobnie dość często można będzie zdobywać punkty w inny sposób niż chodzenie na misje. Pomyślę nad ewentualnym obniżeniem progów, ale wolałabym tego uniknąć. A jak już, to nie będą raczej kolosalne zmiany. Maksymalnie 10pkt niżej. To już muszę przedyskutować z dziewczynami, a także chciałabym mieć więcej opinii w tej sprawie.
- Zastanawiam się nad umieszczeniem Tablicy Miasta w pierwszej kategorii (tj. pod ogłoszeniami, nad Postaciowem). Jak również pojawianiem się tam nie tylko listów gończych (które notabene brakuje, jeszcze dziś się pojawią), ale i jakichś artykułów związanych z życiem miasta, wywiadów z postaciami czy tego typu dupereli. Ale to już moja wizja. Co do listy - widywałam już spis treści, ale to raczej w wypadkach, jak kompendium jest podzielone na kategorie czy coś... Ale będę miała to na uwadze. Mamy wprowadzić nowy wygląd, to możliwe, że coś wymyślę.

Dziękuję za wypowiedzenie się <3
Powrót do góry Go down
Sponsored content




#1 {09.04.16} Empty
PisanieTemat: Re: #1 {09.04.16}   #1 {09.04.16} Empty

Powrót do góry Go down
 
#1 {09.04.16}
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Don't avert your eyes :: Orędzia administratorskie-
Skocz do:  
Maskotka forum
Topki i spisy




Krótkie info

Forum zostało opracowane przez Team CUKinia. Prosimy o niekopiowanie jakiegokolwiek jego części.
Styl wykonany przez Raelyn z pogotowiem kolorystycznym Jael.
Nie odpowiadamy za obrazy używane przez użytkowników. Jeżeli użyto tutaj niedozwolonej grafiki - usuniemy ją.